Dan Evrope 2022 na SIC

9. maj 2022 je dan Evrope, dan, ko v Evropski uniji obeležujemo začetek evropskega združevanja. Na ta dan praznujemo mir in enotnost v Evropi. Tudi na Strokovno izobraževalnem centru Brežice smo obeležili ta dan. Dijaki, ki so vključeni v projekt Šola ambasadorka EU, so predstavili svoje delo v okviru projekta in sooblikovali predstavitveni filmček. Dijaki 2. letnika program ekonomski tehnik so pripravili igre brez meja in se z dijaki 3. letnika program trgovec pomerili v različnih spretnostih igrah na šolskem stadionu. Ostali dijaki so se v okviru obeležitve tega dneva seznanili z delovanjem EU, preizkusili svoje znanje preko različnih kvizov in ustvarjali različne kreativne izdelke.

Koordinatorica projekta Šola ambasadorka Evropskega parlamenta in Evrošola Mojca Ogorelc
Sodelujoče mentorice Lidija Furlan, Nadja Urška Senica in Deja Avsec